Kauno kartų namų 20-čio šventė

Kauno kartų namai 2016 m. spalio 20 d. į VDU KTF Didžiąją aulą sukvietė gausų būrį svečių ir kartu minėjo įstaigos 20-ies metų veiklos Jubiliejų. Nuoširdžiai dėkojame visiems šventės dalyviams už Jūsų dėmesį, laiką ir dovanas, skirtas mums. Džiaugiamės gražia švente, gausiu būriu mus palaikančių draugų ir savo istorija. Ką be atneštų mums rytojaus diena, didžiuojamės, kad į Lietuvos socialinio darbo knygą įrašėme 20 metų patirties, žinių ir profesionalumo. Ačiū visiems ir kiekvienam, be Jūsų visų palaikymo, bendradarbiavimo ir paramos, ši šventė nebūtų tokia puiki ir svarbi.

ASOCIACIJOS „RŪPESTINGA GLOBA“ ATASKAITINĖ –RINKIMINĖ KONFERENCIJA

2015-02-06

"SENJORŲ RETRO. Misija (ne) ĮMANOMA" !

Leonardo da Vinci projektas. Iš Varšuvos sugrįžus.

Birželio 11 – 12 dienomis Varšuvoje (Lenkija) vyko baigiamasis tarptautinio Leonardo da Vinci projekto „WEBSTART“ partnerių susitikimas, kuriame dalyvauja Aukštelkės socialinės globos namai. Į šį partnerių susitikimą buvo deleguoti socialiniai darbuotojai: Viktorija Sidaravičiūtė ir Kęstutis Eizintas.

Šio vizito metu buvo aptarti galutiniai projekto produktai: projekto logotipas, skrajutė, elektroninis puslapis, įvairių šalių elektroninės parduotuvės ir kt. Taip pat pristatėme Aukštelkės globos namų elektroninę parduotuvę, kuri buvo sukurta projekto metu.

Antrąją vizito dieną gavome puikią progą susipažinti su sostine Varšuva, kuri stebino ne tik savo architektūra, bet ir kultūriniais renginiais.

Parengė: K.Eizintas

Senjorų metus primins suoliukas-skulptūra

JONAVOS GLOBOS NAMUOSE

Velykų tradicijos neaplenkia ir socialinės globos namų

                      Žmonės, gyvenantys globos namuose, taip pat  laukia ir ruošiasi Velykų šventei. Jasiuliškių socialinės globos namuose gyvenantys neįgalieji šiai šventei pradėjo ruoštis tradiciškai – kiaušinių marginimu. Padedami socialinių darbuotojų bei jų padėjėjų, penktadienį gyventojai ėmėsi šio tradicinio ir mėgstamo darbo. Bendra veikla padeda ne tik pajusti artėjančių Velykų dvasią, bet ir dar kartą susibėgti visiems kartu, prisiminti vaikystės Velykas bei margučių marginimo būdus. O tie gyventojai, kuriems gyvenimas nesuteikė galimybės vaikystėje turėti šeimą ir išmokti kiaušinių marginimo, noriai mokėsi iš kitų.

                      Kiaušinimas marginti pasirinktas pagrindinis natūralus būdas – žolelių raštai bei svogūnų lukštų sodri spalva.

                      Šventinis sekmadienio rytas prasidėjo mišiomis Vidiškių bažnyčioje (tiems, kurie norėjo jose dalyvauti) ir šventiniais pusryčiais.

                      O antrąją Velykų dieną visus džiugino ne tik gražus ir saulėtas oras, bet ir gausybė žaidimų, šokių ir, žinoma, margučių ridenimas.

 

Jasiuliškių socialinės globos namų psichologė

Jolanta Čekauskaitė-Grinevičienė

2014 metų vasario 7 d. pažymėjo savo darbo dvidešimtmetį

  Prienų globos namų direktoriaus pavaduotojas laikinai einantis direktoriaus pareigas Gintas Pačėsas ir socialinio darbo vadovė Dalė Šimukauskienė.

“Powitanie” arba sveiki atvykę į Lenkiją!

Taip skambiai ir šiltai vasario 12 – 15 dienomis Lenkijos mieste Katovicuose buvo sutikta  Aukštelkės socialinės globos namų delegacija, tarptautinio projekto pagal mokymąsi visą gyvenimą programą “Grundvig” dalyvė. Šiame projekte nuo 2012 metų dalyvauja partneriai iš Graikijos, Anglijos, Suomijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos. Tai buvo ketvirtasis projekto New Approaches to Independent Living  partnerių susitikimas, kurį organizavo projekto partneriai iš Lenkijos.

Susitikimo metu partneriai iš Lenkijos pristatė savo įstaigą, supažindino su jų darbo metodiką bei suteikė progą patiems išbandyti įvairias neįgaliųjų užimtumo technikas: darbeliai iš stiklo, keramikos, vėlimą iš vilnos, grafiką, audimą ir t.t. 

Susitikimo metu partneriai apžvelgė projekto įgyvendinimo eigą, aptartos veiklos kurios turi būti atliktos iki sekančio partnerių susitikimo Suomijoje.

Autorius: Mindaugas Čerkauskas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė lankėsi Jonavos globos namuose

Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų įkūrimo dvidešimtmetis

Įgyvendintas projektas „Aukštelkės socialinės globos namų pastatų (skalbyklos) rekonstrukcija“

 

Aukštelkės socialinės globos namai 2013-08-13 d. baigė įgyvendinti skalbyklos pastato rekonstrukcijos projektą. Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia  2012 m. rugpjūčio 13 d.

Projekto įgyvendinimo metu suremontuotas Aukštelkės socialinės globos namų pastatas (skalbykla), kuris naudojamas socialinių paslaugų teikimui. Rekonstruotoje skalbykloje Europos Sąjungos lėšomis apšiltinta apie 450kv m. stogo, apie 328,45 kv.m sienų, apie 103 kv.m cokolio, atstatyta apie 80kv.m nuogrindos, atnaujinta šildymo ir įrengta vėdinimo sistema.

Projekto įgyvendinimo rezultate sukurti produktai ir pasiekti rezultatai bus naudojami didinant energetikos vartojimo efektyvumą. Planuojama, kad atnaujintose viešosios paskirties pastatuose bus sutaupyta 0,04 GWh energijos.

Atlikti darbai Aukštelkės socialinės globos namams leis ne tik taupyti sunaudojamą energiją, bet ir pagerins pastato būklę, estetinį vaizdą ir jo vertę, prailgins pastato gyvavimo trukmę. Efektyvus energijos naudojimas įstaigai suteiks galimybę racionaliau organizuoti globos namų veiklą ir didžiąją dalį savo disponuojamų resursų nukreipti į paslaugų kokybę, to pasekoje bus sukurtos geros emocijos ir saugi aplinka jos gyventojams ir darbuotojams.

 

SUSITIKO TRIJŲ RAJONŲ GLOBOS ĮSTAIGŲ GYVENTOJAI IR DARBUOTOJAI

2013 GEGUŽĖS 16 - 18 BALTIJOS ŠALIŲ KONFERENCIJA ZAKOPANĖJE


Seminaro– konkurso ,, Susitikime virtuvėje"

Prūdiškių socialinės globos namuose 2013-03-21 akimirkos

 

Antrasis Grundtvig projekto partnerių susitikimas Graikijoje

 

Š. m. kovo 13-16 dienomis  Aukštelkės socialinės globos namų atstovai, įgyvendindami Grundtvig  mokymosi partnerystės projektą „Naujos savarankiško gyvenimo galimybės“, lankėsi Graikijoje, Atėnų miesto  "EDRA" Social Cooperative for Minority Groups centre.

Pirmąją viešnagės dieną projekto dalyviai lankėsi Peristeri rajono savivaldybėje, kurioje susitiko su  Peristeri rajono meru, jo pavaduotojais, kurie pristatė savo regiono socialinę politiką, neįgaliųjų socialinės integracijos pokyčius bei iškylančias problemas. Vėliau vykome į EDRĄ centrą, kuriame stebėjome užimtumo veiklas, bendravome su ten dirbančiais socialiniais darbuotojais, psichologais, užimtumo specialistais, susipažinome su centro struktūra, socialinio darbuotojo funkcijomis ir veikla, aptarėme panašumus ir skirtumus.

Kitą dieną lankėmės EDRA centrui priklausančiuose savarankiško gyvenimo namuose, kuriuose gyvena suaugę neįgalūs asmenys. EDRA centro atstovai pristatė socialinių paslaugų teikimo modelį savarankiško gyvenimo namuose, neįgaliųjų užimtumo formas, dokumentacijos tvarkymo ypatumus bei socialinio darbo aktualijas.

Po pietų visi projekto dalyviai aptarė, apibendrino ir įvertino projekto metu nuveiktus darbus,  pasidžiaugta produktyvia projektine veikla, nuoširdžiu bendradarbiavimu. Taip pat buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo gairės bei sekantis projekto partnerių susitikimas Lietuvoje.

2013-01-31 Tarptautinės konferencijos  LR Seime „Visuomenės senėjimo  iššūkiai    ilgalaikės  priežiūros sistemai“ akimirkos

KONFERENCIJOS VAIZDO ĮRAŠAS

KONFERENCIJOS  PRANEŠIMAI

Asociacijos „Rūpestinga  globa“ ataskaitinė  konferencija Nemenčinėje , globos namuose  „Senevita“ 

Prienų globos namai – Europos projekto „Savanorystės galimybės padėti senjorams ir neįgaliems žmonėms“ dalyviai

Rugsėjo 17-20 dienomis Kauno  regione vyko Europos projektas „Savanorystės galimybės padėti senjorams ir neįgaliems žmonėms“. Iš įvairių pasaulio šalių atvykę projekto dalyviai lankėsi Kauno apskrities globos įstaigose, susipažino su socialinės politikos kryptimis, globos įstaigose teikiamomis paslaugomis, savanorystės galimybėmis. Rugsėjo 19 dieną atvyko daugiau kaip 50 svečių ir į Prienų globos namus. Prienų globos namų direktorė Angelė Bajorienė svečius supažindino su globos namuose teikiamomis paslaugomis, antri metai vykdomu ES savanorystės projektu „Veiklus jaunimas“, kitais  projektais.  Programoje taip pat dalyvavo ir  mūsų  asociacijos narys, Pakruojo rajono Linkuvos socialinės globos namų direktorius Saulius Žaromskis.

     Jovita Valatkaitė  Prienų globos namų administratorė

2012 m. rugsėjo 8 d. Klaipėdos miesto globos namuose svečiavosi Latvijos Vidzeme regiono socialinės globos namų administravimo tarnybos administracijos direktorius Modris Karselis ir tarnybos darbuotojai.

Susitikimo metu svečiai iš Latvijos apžiūrėjo Klaipėdos globos namus ir improvizuoto  apskrito stalo metu pasidalinome informacija apie Lietuvos ir Latvijos socialinės globos sistemų ypatumus, vystymosi ir atieties perspektyvas bei galimybes.

Vidzeme regiono socialinės globos namų administravimo tarnybos administracijos direktorius Modris Karselis perdavė nuoširdžius linkėjimus visiems asociacijos nariams ir palinkėjo stiprybės dirbant šį sunkų darbą bei įgyvendinti idėjas kurios stiprina Lietuvos socialinės globos sistemą.

Ginter Harner

Prienų globos namai jau antri metai dalyvauja EST projekte "Veiklus jaunimas". Šiemet įstaigoje savanore dirba Svetlana Kovalenko (Ukraina).
Daugiau informacijos straipsnyje.

Savanorei įdomūs žmonių likimai

 

Su svarbiais įvykiais  gyvenime, mielas  kolega  Sauliau,

Skuodo globos  namų  direktoriui, mūsų  asociacijos  nariui, Sauliui Damašiui  šis  mėnuo kupinas  svarbių įvykių  jo gyvenime: pažymimas asmeninis  jubiliejus, sekmadienį  pirmąkart  prisistatyta  Skuodo  parapijos  žmonėms, nes paskirtas Skuodo  klebonu ir dekanu. "Rūpestingos globos "  atstovai iš Klaipėdos, Mažeikių , Skuodo  ir Prienų   dalyvavo  Skuodo bažnyčioje sekmadienį  vykusiose šioms  intencijoms  skirtose mišiose, sveikino kolegą, kleboną ir  dekaną Saulių, pasakojo apie jo veiklą   gausiai  susirinkusiems į bažnyčią  Skuodo žmonėms.   Geros kloties, padaugėjus  atsakomybių ir  pareigų,   jam  linkėjo   asociacijos  Garbės narys,  Prienų  rajono  savivaldybės  meras  Vytas  Bujanauskas.

Dalyvavome  Latvijos  konferencijoje

Kovo 7 d. grupelė   asociacijos  narių, Lietuvos   socialinės  globos   namų (Kauno kartų, Panemunės senelių, Suvalkijos  socialinės globos  ir Prienų  globos  namų)  direktorių  pavaduotojų , vadovaujami  asociacijos  prezidentės Angelės  Bajorienės, dalyvavo Latvijos   globos  namų  metinėje  konferencijoje „Socialinės  globos  šiandiena  ir  ateitis“  Rygoje. Konferencijoje  dalyvavo  Latvijos  socialinių  reikalų  ministrė  I.Vinkele, kiti  ministerijos  atstovai bei Rygos  socialinių    įstaigų  vadovai  ir  vadovaujantys  darbuotojai.

Angelė Bajorienė    skaitė pranešimą  apie  stacionarią  socialinę  globą  Lietuvoje  šiandien, pateikė mūsų ministerijos siekius  dėl  tolesnio  šių  įstaigų  tinklo  vystymo Lietuvoje, esamas  problemas,  praktikų  siūlymus  ministerijai. Diskusijose išryškėjo, kad problemos  labai panašios.A.Bajorienė  siūlė  ministerijoms  labiau  bedradarbiauti ir  iš  esamos  panašios  situacijos ieškoti panašių kelių  tolesnei globos  įstaigų  vystymo  raidai.  Ministrei  ši mintis  labai  patiko, ji norėtų stacionarios globos   vystymo  klausimais  kalbėtis su  mūsų ministerijos  valdžia.

Latvijos  socialinių  reikalų  ministrė  I.Vinkele įteikė padėką Angelei Bajorienei už bendradarbiavimą ir metodinę pagalbą Latvijos socialinės globos sistemai.

Per dieną  aplankyta  dveji globos  namai  Rygoje, vyko diskusijos su  vadovaujančiu personalu.

 

                                                                                        Gintas  Pačėsas

 

“LAIKAS BĖGA...TAIP YRA...O KAIP GALĖTŲ BŪTI?”

KONFERENCIJOS AKIMIRKOS

                       IŠ  KONGRESO „DIDYSIS TABU ILGALAIKĖJE GLOBOJE“

Tarptautiniame   Europos globos įstaigų vadovų (E.D.E.) XII- ajame kongrese, neseniai vykusiame Prahoje (Čekija), dalyvavo 23 Europos šalių globos įstaigų vadovai. Lietuvos delegacijai  atstovavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras D. Bitaitis, Socialinių paslaugų priežiūros departamento vadovas A. Keršulis, 10- ties globos įstaigų vadovai....  PRAHOS KONGRESAS.

 

Dalia  Astrauskienė, asociacijos  tarybos narė 

Jonavos raj. senelių  namų  direktorė

Tęsiasi    draugystė  su Švedijos Gotlando  salos  senjorais

Prienų  globos  namai  jau  17  metų  bendrauja su  Švedijos  Gotlando salos  senjorų klubu. Švedai atvyksta  kasmet, susitinka su  globos namų  gyventojais, darbuotojais, teikia labdarą . Anksčiau  Gotlando saloje  turėjome  du  ten  gyvenusius  Lietuvos „ambasadorius“- architektą  Joną Pajaujį  ir dailininką  Eugenijų Budrį. Jiems mirus, gerieji  ryšiai  išliko ir  sėkmingai tęsiami. Šiemet atvyko  tik  trys  senjorai-  Alskog Sauna klubo  nariai  Bo Mattsson, Erik Jakobsson   ir  Lasse Gustavsson.

Nuotraukose: švedai  dalyvavo  Prienų  globos namų  gyventojo p.Vadlugos  90 metų jubiliejuje, pasirašė  tolesnio  bendradarbiavimo ir  draugystės kontraktą.

 

Prienų globos namų direktorė                                                  Angelė Bajorienė

Lenkijoje   Torunės  konferencijoje –„Rūpestingos  globos“ atstovai

Lenkijoje, Torunėje, kitą  savaitę  vyks ilgalaikės institucinės  priežiūros  tradicinės  dienos, konferencija. Joje dalyvaus asociacijos „Rūpestinga globa“  atstovai  iš  Prienų, Klaipėdos, Mažeikių globos įstaigų. Prienų  globos  namų   vyr. socialinė  darbuotoja  Raimonda  Sakalauskienė   skaitys  edukologijos magistrės Angelės Bajorienės, socialinio darbo magistrės Raimondos  Sakalauskienės parengtą  ir  kalbų magistrės  Jelenos Konovalovos (Prienų globos namų  socialinės darbuotojos) išverstą į kelias kalbas pranešimą   „Savanorių darbas Prienų  globos namuose“.  Pranešimą   išspausdinti paprašė   Lenkijos „MEDI“ žurnalas   bei   E.D.E. Vision laikraštis.

Tolesnę  globos  įstaigų  ateitį   modeliuoja  ir  Latvija

Latvijos  globos  įstaigų  vadovų asociacijos prezidentė  (buvusi Socialinės gerovės  ministerijos  ministrė)   Iveta  Purne  su  tarybos  nariais  rudenį turi pateikti savo  pasiūlymus   Latvijos  Vyriausybei dėl  permainų  organizuojant stacionarią  globą  Latvijoje.  Kolegos  iš  Latvijos  analizuoja  kaimyninių   šalių  patirtį  ir  siekia  pritaikyti sau  geriausius  elementus iš kitų  šalių. Dėl to jie  dvi dienas praleido Lietuvoje, susitikdami  su  kolegomis iš  įvairių globos   įstaigų ,  Socialinės apsaugos ir  darbo  ministerijos  atstovais : viceministru  D.Bitaičiu,  departamentų direktoriais.  Lietuvoje taip  pat dirba SADM  Ministro patvirtinta darbo grupė panašiu  tikslu. Todėl susitikimai buvo abipusiai naudingi.  Iš Lietuvos  Latvijos  globos  įstaigų  vadovų  grupė  išvyko  susitikti  su kolegomis  Lenkijoje, prieš  tai buvo  susitikimuose  su  Estijos globos įstaigų vadovais.  Spalį  gausime  jų apibendrintą  informaciją apie  paruoštus  pasiūlymus.

 

Nuotraukoje : kolegos iš Latvijos  Prienų  globos namuose    

 

Angelė  Bajorienė

 

Liepos 22 d. Klaipėdos miesto globos namai paminėjo savo veiklos 10 metų jubiliejų

Jūrmaloje gegužės 18-21 vyko Baltijos šalių, Lenkijos, Čekijos ir Suomijos konferncija

"Gyvenimo  kokybė  ilgalaikės socialinės globos institucijose : pasiekimai  ir  iššūkiai“

Konferenciją organizavo "SARIDA"  Latvijos socialinės globos ir reabilitacijos įstaigų direktorių asociacija.

Konferencijos dalyviai pristatė savo šalių socialinės politikos gaires, ilgalaikės socialinės globos perspektyvas, broblemas ir pasiekimus teikiant ilgalaikes paslaugas globos įstaigų klientams.Atsakė į kolegų klausimus. Apžiūrėjo ir susipažino su keletos Latvijoje veikiančių įstaigų socialinio darbo metodais, susitiko su įstaigų darbuotojais  ir  gyventojais.

2011 m. vasario  25 d. asociacijos  konferencija “Konstruktyvus  emocijų valdymas socialiniame  darbe”

Konferencijoje dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ministras Donatas Jankauskas, Viceministras Dalius Bitaitis ir Socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos Direktorius Edvardas Bareiša